Revizyon burun estetiği ameliyatı nedir?

revizyon-burun-estetigi-ameliyati

Revizyon burun estetiği ameliyatı, özellikle burnunda istemeyerek de olsa bir ameliyat geçirmiş ve bu ameliyattan bir şekilde memnun olamayan, burnunda bir deformite oluşmuş veya hastadan veya herhangi bir başka yerden kaynaklanan bir başka komplikasyon oluşmuş ve görüntüde bir bozukluk hissidiyorsa hasta o zaman yapılmaktadır. Bu yeniden yapılandırma anlamına gelmektedir. Kanatta bir çöküklük olabilir, tek taraflı bir çöküklük olabilir, burundan aşırı çıkarım yapılmış olabilir. Hastanın küçük bir burnu kalmış olabilir ve rahat bir şekilde burundan nefes alıp veremez. Bu durumda tüm burnu yeniden yapılandırılma yoluna gidilir.

Diğer bir burun estetiği ameliyatı ise rötüş burun ameliyatlarıdır. Rötüş ameliyatı denilen ameliyat bütün dünyada burun estetiği ameliyatı sonrasında, 6 ay veya 1 sene sonra, başarılı bir şekilde yapılmış olan bir burun estetiği ameliyatına çok az bir nüans vermek veya burun sırtında çok ufak bir kemik parçasını törpülemek gibi bir durumdur. Bu noktada rötüş ameliyatları ile revizyon ameliyatları kapsamları bakımından birbirinden oldukça farklıdır.

Revizyon ameliyatlarında genellikle uğraşılan ameliyatlar veya burunlar gerçekten kötü burunlardır. Halk arasında çökmüş, sarkmış eksik alınmış veya iyi olmayan, başarısız burun ameliyatları sonrasında yapılan estetik ameliyatlardır.

Kaynak: http://www.estetikuzmani.org

Bir Cevap Yazın