Kişinin yüzüne uygun burun şekline nasıl karar verilir?

burun-estetigi-karar

Kişinin yüzüne uygun burun şekli tanımlanırken aslında hekimi yönlendiren ana faktör kişinin yüzüdür.

Dolayısıyla kişinin ben şöyle bir burun istiyorum ya da burun estetiği yapacak hekimin size şöyle bir burun yapmamız gerekir demesinden daha çok öncelikli olarak kişinin yüz analizinin yapılması esastır.

Yüzde olan asimetriler, ışığın burna geldiğinde hareketli kırılma noktalarının belirlenmesi, yüzün genişliği, uzunluğu, özellikle yüzün proporsiyonel oranları, üst yüz, orta yüz ve alt yüz oranlamasının baştan planlanması ve bunların iyice planlanması gerekir.

Aslına bakılırsa burun estetiği amliyatından önce yapılan ve kişinin nasıl bir burna sahip olması noktasında hekimin ameliyat öncesindeki titiz planlaması burun estetiği ameliyatının başarısını da önemli ölçüde etkilemektedir. Hatta işin özü de burada ortaya çıkmaktadır. İyi bir planlama sonrasında elde edilecek sonuçlar da çok daha iyi olacaktır.

Alt yüzü uzun bir hastada eğer siz kişinin özel talebine uygun çok kısa bir burun ya da yuvarlak bir burun yaparsanız, halk arasında kavisli burun olarak tanımlanır, yanlış iş yapmış olursunuz. Çünkü bu şekilde burun çok daha fazla ön plana çıkar. Herkes burna baktığında veya yüze baktığında estetik ameliyat yapıldığını anlamaya başlar. Bu aslında istenilen bir etki değildir. Çünkü başarılı bir burun estetiği ameliyatında kişiye bakıldığında burun değil gözler ön plandadır.

Kaynak: http://www.estetikuzmani.org

Bir Cevap Yazın